Meditasyon Tütsüsü

Palo Santo veya başka isimiyle “Holy Wood”, Güney Amerika kıyılarında yetişen mistik bir ağaçtır. İspanyolca’da “kutsal odun” manasına gelen Palo Santo, Orta ve Güney Amerika’da yaygın olarak bulunan bir ağaçtır. Soyları narenciye ailesine dayanır ve buhur, mür, ve kopal ile ilgilidir. En bariz özeliği temizleme ve olumsuz enerji temizlemedir.

Palo Santo, başka erk vericiler’den ve temizleme araçlarından çok farklıdır. Yakılmadığı halde mistik kokusunu ortama dağıtmaktadır. Palo Santo Çoğunlukla Amazon şamanları tarafından mukaddes nebat ruhu törenlerinde kullanılır; yanan çubukların yükselen dumanının talihsizlikleri, menfi düşünceleri gidermek ve fena ruhları kovalamak için ritüel katılımcılarına erk getirdiğine inanılmaktadır. İlk kullanımı İnka dönemine kadar uzandığı bilinmektedir.

Bir ağacın veya düşen dallarının, ahşabının tıbbi ve mistik özelliklerinin canlanmaya başlaması için 4-10 Sene süresince natürel olarak ölmesi gerektiği düşünülmektedir. Ayrı olarak, Palo Santo’nun şimşek çakan dallarının, tıbbi ve mistik özelliklerin en yüksek konsantrasyonuna sahip olduğuna inanılmaktadır. çünkü meditasyon ve yoga ritüellerin’de sıkça kullanılmaktadır. oldukça Çok kesimce’de meditasyon tütsüsü ve yoga tütsüsü olarak bilinmektedir.

Palo Santo, devlet kontrollerinde sürdürülebilir ziraat ile üretilmektedir. Üretimi esnasında doğaya ve canlılara ziyan verilmez, hürmet ve tabiat savunma şuuru temel alınmıştır. yalnızca natürel yollarla doğada ölmüş parçalar kullanılmaktadır.

Lifestyle Family Portraits, Adventure Boho Wedding Photography, and Personal Branding Photos by Cami Mendes
Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürün arayın..

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

1
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by