Palo Santo Ağacı Tütsüsü

Palo Santo geleneksel olarak Güney Amerika halk tıbbında atmosferi arındırmak için kullanılır, örn. ayurveda ritüellerinde, analjezik olarak ve hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Güçlü, hoş baharatlı tatlı, balzamik kokusu nedeniyle zihni ve bedenini birleştirmesi beklenen şehvetli olabilir.

DÖNEM PALO SANTO
“Palo Santo” terimi İspanyollardan gelir ve “kutsal ahşap” dan başka anlam ifade etmez (Palo = ahşap, santo = kutsal). Bu ayrıca, farklı kültürlerde farklı ormanların Palo Santo olarak adlandırılmasının nedenini açıklar. Mesela, ilgili verawood (Bulnesia sarmentoi), guaiac ahşap, agarwood, lignum özenti veya copal reçine ile emdirilmiş ahşap vb Palo Santo olarak anılacaktır.

BURSERA GRAVEOLENS’İN ORİJİNLİĞİ VE DAĞITIMI
Başlangıçta Orta Amerika’dan (Meksika, Peru ve Venezuela) gelen Palo Santo, Arjantin, Paraguay, Bolivya ve Brezilya’daki Mato Grosso kadar uzak doğu bölgelerinde yaşıyor. Aynı şekilde, Palo Santo, Kosta Rika, El Salvador, Guatemala, Honduras, Kolombiya, Ekvador ve hatta Galapagos Adalarında bulunur.

Vahşi ağaç, meyvelerdeki taşların üzerine yayılır. İkincisi olgunluğa göre kırmızıya dönerek onları başka yerlere besleyen, sindiren ve dışarı atan kuşlara çekici hale getirir.

PALO SANTO’nun GELENEKSEL UYGULAMASI
Palo Santo’nun kullanımı, tanrılarla olan iletişimi desteklemek için kullanıldığı İnka dönemine kadar uzanıyor. Bugün bile, Palo Santo, ruhun, atmosferin ve olumsuz enerjilerin dağılmasının ruhsal arındırılması için bir ahşap olarak kullanılmaktadır. Palo Santo’nun alışveriş sayfasında daha fazla bilgi edinin.

Palo Santo ör. aynı zamanda kiliselerde – tüylenmeye benzer – tütsülenmiş ve Güney Amerika halk tıbbında kalıcı bir yere sahiptir: bu nedenle reçine bir ağrı kesici olarak kullanılır, pişmiş kabukların sertleşmesi terleme yapar ve alkol ekstraktının romatizma üzerinde rahatlatıcı bir etkisi olması beklenir. Ayrıca, soğuk algınlığı ve grip, stres, astım, baş ağrısı, iltihaplanma, kaygı ve depresyon için de yararlı olmalıdır.

PALO SANTO  YAKIM İÇİN TALİMATLAR
Odun parçaları direk olarak aydınlatılabilir ve yavaşça parıldar, balzamik kokulu dumanı serbest bırakır; Kullanımdan sonra sadece ifade / sil. Çubuklar tekrar ateşlenebilir ve başka zaman tekrar kullanılabilir.

Ezilmiş ahşap (Palo Santo splitter) odun kömürü üzerinde lekelenebilir ve aynı zamanda kendi tütsülerinde harika bir şekilde kullanılabilir.

KORUMA
Palo Santo madenciliği ve ihracatı, biyoçeşitlilik sebeplerinden dolayı ağır bir şekilde düzenlenmektedir. Sensatonics Shop’ta bulunan Palo Santo (Bursera graveolens), Peru ve Ekvador’dan geliyor ve sadece sürdürülebilir ekimden düşmüş ağaçlardan toplanıyor.

 

Palo Santo, palo santo ağacı, palo santo ağacı tütsüsü, palo santo al, palo santo aliexpress, palo santo amazon, palo santo ankara, palo santo ekşi, palo santo faydaları, palo santo fiyat, palo santo istanbul, palo santo izmir, palo santo kokusu, palo santo kullananlar, palo santo n11, palo santo nasıl kullanılır, palo santo nasıl yakılır?, palo santo ne demek, palo santo nedir?, palo santo prana vibes, palo santo satın al, palo santo satış, palo santo stick, palo santo sticks, palo santo türkiye, palo santo tütsü, palo santo tütsü mamuxa, palo santo tütsü nasıl yakılır, palo santo tütsü nedir, palo santo tütsü satın al, Palo Santo tütsüsü, palo santo yağı

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın.

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

WhatsApp İletişim
WhatsApp İletişim
Merhaba, WhatsApp ile iletişime geçebilirsiniz.