Palo Santo Ağacı

Evet, sevgili palosagur.com takipçileri. Bugün ki blog yazımızda Palo Santo Ağacı hakkında önemli bilgilendirmelerde bulunacağız. Tarihçesinden başlayarak günümüze kadar ki serüveni hakkında önemli detayları paylaşacağız.

Bildiğiniz üzere palosagur.com üzerinde palo santo ağacı ve ürünlerinin satışını yapmaktayız. Bu satışı’da Ekvador devleti desteğinde sertifikalı Türkiye distribütörü olarak yapmaktayız.

Palo Santo’nun geçmişi bilindiği kadarıyla inkalara kadar dayanmaktadır. Şamanlar tarafından keşfedilen bu ağaç ilk olarak halk hekimliğinde kullanılmaya başlamış ve bir çok alanda da kullanılımı keşfedilmiştir. İlk zamanlarda halk arasında düşük enerjilerden kurtulmada, yaralanmalarda ve ağrılarda, yeni ay ve ritüeller’de kullanılmaya başlanmış daha sonrasında yaşam kalitesini arttırma, temizlik ve arındırma, meditasyon ve nefes terapilerinde, niyet ve enerji verimi gibi bir çok alanda kullanım faydası keşfedilmiş ve günümüzde de kullanılmaktadır. Yapılan bir çok test ile de sağladığı faydalar kanıtlanmış ve belgelenmiştir. Birçok ülke’de hala sırrını ve faydasını araştırmaya devam etmektedir. Güney Amerika ülkelerin de yetişen ve yetiştiği yere has olan palo santo, aynı zamanda ülkelerce koruma altında ve sürdürülebilir tarım ile işlenmektedir. Kendine has narenciye kokusuna sahip ve kendi doğal rengine sahiptir.
Yakıldığı zaman güçlü titreşimli bir tütsü kokusu yayar. Palo Santo Tütsüsü en çok da ana vatanların da ve çevre ülkelerinde kullanılır.

Palo Santo Ürünlerini satın almak için mağazamıza göz atabilirsiniz.

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın.

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

WhatsApp İletişim
WhatsApp İletişim
Merhaba, WhatsApp ile iletişime geçebilirsiniz.