Palo Santo Hakkında Bilgi

İspanyol dilinde “kutsal ağaç” anlamına gelen Palo Santo, Orta ve Güney Amerika’da yaygın olarak dğılan bir ağaçtır. Palo Santo, Güney Amerika’da, Kuzey Amerika’da Beyaz Tiraj Adaçayı ile aynı şekilde, negatif enerjiyle mücadele etmek ve alanı temizlemek için kullanılıyor. Palo Santo, ham formunda kokulu olduğundan ve genellikle tören amaçlı kullanıldığında, mutlaka yakılması gerekmediğinden, diğer lekelenen malzemelerin çoğundan farklıdır. Palo Santo, Amazon şamanları tarafından kutsal bitki ruhu törenlerinde sıklıkla kullanılır; yanan çubukların yükselen dumanının talihsiz katılımcıların enerji alanlarına talihsizliği, olumsuz düşünceleri ve kötü ruhları kovmak için girdiğine inanılıyor. Kullanımının İnka dönemine kadar uzandığı bildiriliyor.

BOTANİK
Palo Santo ağacı, Frankincense, Myrrh ve Copal’ı da içeren Burseraceae ailesine aittir.

KÜLTÜR VE YATIRIM
Geleneksel olarak, sadece ağacın düşen dalları ve dalları toplanır ve bu uygulama, ağaçların aşırı hasat edilmemesini sağlamak için Peru hükümeti tarafından düzenlenir. Ne yazık ki, Palo Santo daha popüler hale geldikçe, yasadışı hasat ve ağaç kesimi de büyük ölçüde arttı. Sonuç olarak, vahşi hasat Palo Santo satın alıyorsanız, etik bir yaban mersini bunu yapmak için önemlidir. Mountain Rose Otlar tarafından sunulan Palo Santo, hem doğal olarak oluşan hem de tekrarlanan Palo Santo’yi içeren Ekvator’daki 50 dönümlük bir çiftliğinden geliyor. Gelecek için yeterli tedarik sağlamak için şimdiye kadar arazide 5000 Palo Santo ağaçlarının yerini aldılar.

TARİH VE HALK BİLİMİ
Bir ağacın veya düşmüş dalların, ahşabın tıbbi ve mistik özelliklerinin canlanmaya başlamasından 4-10 yıl önce ölmüş olması gerektiğine inanılmaktadır. Palo Santo’nın yıldırımla kesilen dallarının en yüksek tıbbi ve mistik özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır.

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürün arayın..

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

1
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by