Palo Santo Hakkında Bilgi

İspanyol dilinde “kutsal ağaç” anlamına gelen Palo Santo, Orta ve Güney Amerika’da yaygın olarak dğılan bir ağaçtır. Palo Santo, Güney Amerika’da, Kuzey Amerika’da Beyaz Tiraj Adaçayı ile aynı şekilde, negatif enerjiyle mücadele etmek ve alanı temizlemek için kullanılıyor. Palo Santo, ham formunda kokulu olduğundan ve genellikle tören amaçlı kullanıldığında, mutlaka yakılması gerekmediğinden, diğer lekelenen malzemelerin çoğundan farklıdır. Palo Santo, Amazon şamanları tarafından kutsal bitki ruhu törenlerinde sıklıkla kullanılır; yanan çubukların yükselen dumanının talihsiz katılımcıların enerji alanlarına talihsizliği, olumsuz düşünceleri ve kötü ruhları kovmak için girdiğine inanılıyor. Kullanımının İnka dönemine kadar uzandığı bildiriliyor.

BOTANİK
Palo Santo ağacı, Frankincense, Myrrh ve Copal’ı da içeren Burseraceae ailesine aittir.

KÜLTÜR VE YATIRIM
Geleneksel olarak, sadece ağacın düşen dalları ve dalları toplanır ve bu uygulama, ağaçların aşırı hasat edilmemesini sağlamak için Peru hükümeti tarafından düzenlenir. Ne yazık ki, Palo Santo daha popüler hale geldikçe, yasadışı hasat ve ağaç kesimi de büyük ölçüde arttı. Sonuç olarak, vahşi hasat Palo Santo satın alıyorsanız, etik bir yaban mersini bunu yapmak için önemlidir. Mountain Rose Otlar tarafından sunulan Palo Santo, hem doğal olarak oluşan hem de tekrarlanan Palo Santo’yi içeren Ekvator’daki 50 dönümlük bir çiftliğinden geliyor. Gelecek için yeterli tedarik sağlamak için şimdiye kadar arazide 5000 Palo Santo ağaçlarının yerini aldılar.

TARİH VE HALK BİLİMİ
Bir ağacın veya düşmüş dalların, ahşabın tıbbi ve mistik özelliklerinin canlanmaya başlamasından 4-10 yıl önce ölmüş olması gerektiğine inanılmaktadır. Palo Santo’nın yıldırımla kesilen dallarının en yüksek tıbbi ve mistik özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır.

Palo Santo, palo santo ağacı, palo santo fiyat, palo santo nedir?, palo santo satın al, palo santa satın al, Palo Santo, palo santo ağacı, palo santo al, palo santo faydaları, palo santo fiyat, palo santo fiyatları, palo santo nedir?, palo santo nerede satılır, palo santo satın al, palo santo tütsü, palo santo tütsüsü nasıl yapılır, palosso, palosso baros, palo santo satış, palo santo türkiye, palo santo tütsü, palo santo tütsü faydaları, Palo Santo, palo santo ağacı, palo santo faydaları, Palo Santo Ne Kadar?, palo santo türkiye, Palo Santo tütsüsü, Palo SantoPalo Santo Satın Al, David Crow, David Crow Palo Santo, Palo Santo, palo santo faydaları, palo santo fiyat, palo santo nedir?, palo santo satın al, palo santo türkiye, palo santo tütsü, Bursera Graveolens, Holy Wood, Palo Santo, palo santo ağaç tütsü, palo santo ağacı, palo santo fiyat, palo santo nedir?, palo santo nerede satılır, palo santo satın al, palo santo türkiye, palo santo tütsü, Palo Santo tütsüsü,palosanto,palosanto,darshan tütsü, en güzel tütsü kokusu, palo santo tütsü, palo santo yoga, sandal ağacı tütsü faydaları, Yoga Tütsüsü, Yoga Tütsüsü fiyatları, Yoga Tütsüsü palo santo, Yoga Tütsüsü satın al,enerji temizleme, Palo Santo, palo santo kullanımı, palo santo satın al, palo santo tütsü, palo santo yoga, Yoga Tütsüsü,palo santo tütsü ne işe yarar, palo santo tütsü nedir, palosanto, pozitif enerji

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın.

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

WhatsApp İletişim
WhatsApp İletişim
Merhaba, WhatsApp ile iletişime geçebilirsiniz.