Palo Santo ‘Kutsal Ağaç’

Palo Santo, mistik bir ağaç olarak bilinir ve İspanyolca’da, “kutsal ağaç” anlamına gelir. Sisters’in beyaz adaçayı / kutsal adaçayı demetleri gibi, enerjileri temizlemek ve evi veya çalışma alanını sakinleştirmek için kullanılır. Ağaç, narenciye ailesinin bir parçasıdır ve yakıldığında tatlı bir aroması vardır. Ağacın bilimsel adı “Bursera graveolen” dir. Meksika’dan Ucatan Yarımadası’na, Peru’dan Venezuela’ya, Gran Chaco bölgesinden gelen topraklar için vahşi ve doğal ormanlarda yetişir. Ayrıca Kosta Rika, El Salvador, Guatemala, Hundoras, Columbia, Ekvador ve Galapagos Adaları’nda bulunur.

Güney Amerika’da, özellikle Ekvador’da kullanımı yaygın ve gelenekseldir. Yerel geleneklere göre, bazen klinik hastalığa işaret edebilen ‘mala energía’ ya (kötü enerji) karşı kullanılır. İlk kullanımı İnka dönemine kadar uzanır. Palo Santo bugün bir tür tütsü olarak yaygındır.” Palo santo tütsü benzeri, palo santo ahşabının talaşlarını aydınlatarak yakılabilir. Peru’da bir şamanın ya da tıp adamı palo santo çubuklarını yaktığını ve yükselen dumanın “talihsizliği, olumsuz düşünce izlerini ve kötü ruhları” temizlemek için ritüel katılımcıların “enerji alanına” gireceği bildirildi. Peru halkı, Peru hükümeti tarafından düzenlenen bir uygulama olan B. graveolens ağacının düşen dallarını ve dallarını toplar, bu nedenle ağaçlar odun hasat için kesilmez. Palo santo çubuklarının kömürü ritüel lekelenme için de kullanılabilir. Palo Santo ayrıca sıcak suda kaynatılıp çay olarak içilebilir. Palo Santo çubuğunu tütsülemek için bir mum, kibrit veya çakmak kullanın. Ucu aleve doğru aşağı dönük 45 derecelik bir açıyla tutun. Yarım dakika veya bir dakika boyunca yanmasına izin verin ve ardından üfleyin. Enerji vermek veya temizlemek istediğiniz alan üzerinde hareket edin. Zengin kokunun barışı ve berraklığı getirdiğine inanılıyor. İşiniz bittiğinde, çubuğu metal, cam veya kilden yapılmış ateşe dayanıklı bir kabın içine yerleştirin. Dumanı devam ettirecek olan közü üfleyemezseniz, parıltı kendi kendine sona erecektir. Ateşle çalışırken her zaman dikkatli olun ve saygı gösterin.

Palo Santo, palo santo ağacı, palo santo ağacı tütsüsü, palo santo al, palo santo aliexpress, palo santo amazon, palo santo ankara, palo santo ekşi, palo santo faydaları, palo santo fiyat, palo santo istanbul, palo santo izmir, palo santo kokusu, palo santo kullananlar, palo santo n11, palo santo nasıl kullanılır, palo santo nasıl yakılır?, palo santo ne demek, palo santo nedir?, palo santo prana vibes, palo santo satın al, palo santo satış, palo santo stick, palo santo sticks, palo santo türkiye, palo santo tütsü, palo santo tütsü mamuxa, palo santo tütsü nasıl yakılır, palo santo tütsü nedir, palo santo tütsü satın al, Palo Santo tütsüsü, palo santo yağı

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın.

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

WhatsApp İletişim
WhatsApp İletişim
Merhaba, WhatsApp ile iletişime geçebilirsiniz.