Palo Santo Projesi

Yüzyıllardır, Ekvador’un güneyindeki muhteşem palo santo ağacı arazileri temizliği, düzensiz sığır otlatmacılığı ve biyo yakıt bitkileri gibi sürdürülemez tarımsal uygulamalarla tehdit edildi. Ancak, yerli Palo Santo ağacı, sınırlı kaynaklara sahip bir kırsal nüfusa çok ihtiyaç duyulan bir gelir kaynağı sağlayarak koruma mekanizması haline geldi. Nesiller boyunca, ağacın toplanması ormansızlaşma yoluyla gerçekleştirildi.

Şimdiler’de devletin katkılarıyla topluluklar Palo Santo ağacının sürdürülebilir tarım ile yetiştirmektedir ve yetiştirmek için gerekli eğitim ve şartları sağlamaktadırlar.

Dünya’da birçok doğal yaşam projesi ve devlet projeleri de Palo Santo ağacının fayda ve gerekliliği önemine sahip olmuş ve Ekvador’da yaşayan insanlara sürdürülebilir ve doğal tarım yöntemiyle Palo Santo yetiştirmeye teşvik etmektedir. Ticari olarak’ta palo santo tütsü, temizleme aracı, arındırma aracı, cilt hastalıkları, nefes terapileri, antibakteriyel ilaç alanında kullanılması sebebiyle insanlara ve devletlere ek gelir sağlamaktadır.

2014 yılında UNESCO tarafından 1.25 milyon dönümlük palo santo ağacı alanı koruma altına alınmış ve bu bölgelerin korunması için gerekli kanun ve yasaları çıkartarak devletlere onaylatmıştır. Yerel okullar, ulusal ve yerel yönetimler, tarım toplulukları ve biyologlarına bu konuda yoğun şekilde eğitim verilmektedir. Bu bölgeler uluslararası dikkatin korunmasında öncelik kazanmıştır.

Palo Santo, palo santo ağacı, palo santo ağacı tütsüsü, palo santo al, palo santo aliexpress, palo santo amazon, palo santo ankara, palo santo ekşi, palo santo faydaları, palo santo fiyat, palo santo istanbul, palo santo izmir, palo santo kokusu, palo santo kullananlar, palo santo n11, palo santo nasıl kullanılır, palo santo nasıl yakılır?, palo santo ne demek, palo santo nedir?, palo santo prana vibes, palo santo satın al, palo santo satış, palo santo stick, palo santo sticks, palo santo türkiye, palo santo tütsü, palo santo tütsü mamuxa, palo santo tütsü nasıl yakılır, palo santo tütsü nedir, palo santo tütsü satın al, Palo Santo tütsüsü, palo santo yağı
Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın.

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

WhatsApp İletişim
WhatsApp İletişim
Merhaba, WhatsApp ile iletişime geçebilirsiniz.