Palo Santo Türkiye

Palo Santo, Türkiye’de bulunmayan dünya da ise sadece bellik bir doğaya sahip bölgelerde bulunan doğal bir ağaçtır. Meksika ve Yucatan Yarımadasına özgü bir vahşi ağaçtır. Ülke olarak ise Peru, Venezüella, Kuzey Arjantin, Paraguay, Bolivya, Brezilya Mato Grosso, Kosta Rika, El Salvador, Guatemala, Honduras, Kolombiya, Ekvador ve Galápagos’da bulunur. 

İklim ve doğa koşullarına göre Türkiye’de yetişmeyen ve yetişme olasılığı çok düşüktür. Yetiştirilen ülkelerde ise devlet destekli üretimi olan bir ağaçtır. Yetiştirilen palo santo tütsü ağaçları doğada doğal olarak öldükten sonra işlenir. Palo santo ağaçları işlenirken doğaya ve canlılara zarar verilmez. 

Yüzyıllar boyunca şamanların kutsal tütsüleri olarak bilinir ve kullanılır. Yakıldığında etrafa titreşimi yüksek bir koku yaymaktadır. İlk keşfedildiği günden bugüne kadar gelmesine en büyük nedenlerin biri de budur. Yenilenmek istediğini zaman palo santonun büyüsüne katılabilirsiniz.

Palosagur.com olarak Türkiye’de bulunmayan palo santo ağaç tütsüsü’nü özel olarak Ekvador’da ithal ederek sizlere ulaştırıyoruz. https://www.palosagur.com/magaza üzerinden ürünlerimizi satın alabilirsiniz.

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürün arayın..

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

1
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by