Palo Santo Tütsü

Şifa niyetine kullanılan pek çok bitkiye taş çıkartacak, aynı zamanda tütsü özelliğiyle de hem ev hem de iş yerlerinize apayrı bir hava katacak olan Palo Santo hakkında neler biliyorsunuz? Belki ilk defa ismini duydunuz belki de şahane kokusu ile herkesi büyüleyen bir tütsü olduğunu çoktan biliyordunuz. Ancak sadece bundan ibaret olmadığını ve pek çok rahatsızlıkta doğal bir tedavi sağladığını söylesek, ne düşünürdünüz?

Palo Santo Nedir?

Her ne kadar Palo Santo nedir sorusuna verilen cevap bir tütsü olsa dabu ürün aslında 900 yıldır şifa dağıtan bir ağaç. Limon, nane ve çam kokularına sahip ağaçtan elde edilen parçalar tütsü olarak kullanılıyor fakat klasik tütsülerle hiç karıştırmayın çünkü bu ağaç aslında pek çok psikolojik hastalığın ve mistik durumların başrolünde yer alıyor.

Palo Santo Ağacı Sağlık Yararları

Pek çok soruna çözüm sunduğu düşünülen Palo Santo ağacı hem yağı hem de dumanıyla kullanılabilen bir ağaç türü. Mistik güçlerini olduğu düşünülen ve tarih sahnesinde pek çok esrarengiz ayine konu olan bu ağacın başta şiddetli ağrılar olmak üzere ağır travmatik sonuçlar üzerinde de çok faydalı olduğu inancı bulunuyor. Özellikle kişilerin rahatlamasında büyük etkiler gösteren bu ağaç sayesinde pek çok kişiye psikolojik anlamda yan destek olarak kullanılıyor.

Palo Santo Tütsü Özellikleri

Palo Santo çubuk tütsü özellikleri arasında ilk sırası uzun süre yanan bir tütsü olmaması alıyor. Kullanmak istediğiniz anda yakıp birkaç dakikada sönebilen bu mucizevi ürün parmak kalınlığı veya biraz daha kalın en ile minik ve ince odun parçalarını andırıyor. Sadece hoş koku salgılama yapmayan ve şifa kaynağı olarak da tercih edilen tütsüyü yakıp kullandığınız anda sönüyor ve 1 dalı genellikle 12 ila 15 yakmaya kadar yeterli oluyor. Renk olarak farklı tonları bulunan bu tütsü kesinlikle boya içermez. Renk dalgalanmaları tamamen ağacın kendi yapısından kaynaklanır ve çoğu zaman sarı, kahve veya iki renk arasında uçuk renkleri ile karşınıza çıkar.

Palo Santo Tütsü Yararları

Hem ruhsal hem de fiziksel iyileşme sağlayan Palo Santo çubuk tütsü ev veya iş yerinde bulunan kötü enerji ile baş etmede kullanılabilir. Yıllarca meditasyonlarında kullanan kişilerde de büyük bir iç huzur sağlayan ve pek çok kadının sık sık mental anlamda Palo Santo yararları ile ilgili birbirleriyle karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduğu bu tütsü endişe ve korku gibi duygularınızı alıp götürecektir. Gün içinde enerjinizin düşüp karamsarlığa kapıldığınızı hissettiğiniz anlarda uyguladığınız anda bile hemen yarattığı pozitif etkiler gözlemlenebilir. Ayrıca özellikle yaz aylarında çoğu kişinin baş belası olan sivrisinek gibi uçucu böceklerin ortamdan uzaklaşmasında da büyük etkisi var. Uyandığınız anda yakıp şöyle bir ev ortamında gezdirirseniz tüm gün bu böceklerin sizden ve evinizde uzak duracağından kuşkunuz olmasın.

Palo Santo Tütsü Nasıl Yakılır, Kullanılır?

En iyi tütsü sıfatıyla tüm dünyada bir numara sayılan bu tütsüyü bir çakmak aracılığı ile yaklaşık 45 derecelik açıyla yakabilirsiniz. Yaktığınız anda içinizde her şeyin düzeleceğini veya yaşanmasını istediğiniz olumlu şeyleri düşleyebilirsiniz. Yaklaşık 2 dakika yandıktan sonra söndürmeniz gerekiyor ve çıkan yoğun dumanı hem kendi etrafınızda hem de oda içinde gezdirin. Yayılan koku ile anında etki etmeye başlayacaktır.

Palo Santo Tütsü Kokusu

Palo Santo kokusu bakımından hiçbir katkı maddesi olmayan tütsülerden biridir demek yanlış olmaz. Keza içerdiği nane, limon ve çam kokuları üretildiği ağacın kendi kokusu olup, kişilerin iç huzurunu artırdığı için en değişik tütsü çeşitleri arasına girmesini de sağlıyor. Üstelik kokusunun daha çok etki etmesini istiyorsanız, yakılıp söndürüldüğü anda dumanı biraz körükleyerek daha yoğun çıkmasını da sağlayabilirsiniz.

Palo Santo Tütsü Sipariş

Kişinin ruh sağlığı ve fiziki sağlığında gösterdiği olumlu etkileri öğrenen kişilerin hemen bu mucizevi tütsüye sahip olmak istemesi kadar doğal bir durum yok. Üretim yeri olan Peru ve çevresinde devlet kontrolünde satışı sağlanan ancak henüz ülkemizde bir bayiliği bulunmayan bu çubuk tütsü Palo Santo sipariş ile online alışveriş sayesinde alınabilen bir ürün. Genellikle paketler halinde satışa sunulan ve dilediğiniz adedi içeren paketi alabildiğiniz tütsüyü sevdiklerinize armağan olarak da seçebilirsiniz.

Palo Santo, palo santo ağacı, palo santo ağacı tütsüsü, palo santo al, palo santo aliexpress, palo santo amazon, palo santo ankara, palo santo ekşi, palo santo faydaları, palo santo fiyat, palo santo istanbul, palo santo izmir, palo santo kokusu, palo santo kullananlar, palo santo n11, palo santo nasıl kullanılır, palo santo nasıl yakılır?, palo santo ne demek, palo santo nedir?, palo santo prana vibes, palo santo satın al, palo santo satış, palo santo stick, palo santo sticks, palo santo türkiye, palo santo tütsü, palo santo tütsü mamuxa, palo santo tütsü nasıl yakılır, palo santo tütsü nedir, palo santo tütsü satın al, Palo Santo tütsüsü, palo santo yağı

 

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın.

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

WhatsApp İletişim
WhatsApp İletişim
Merhaba, WhatsApp ile iletişime geçebilirsiniz.