Palo Santo Yoga Tütsü

Palo Santo veya diğer adıyla “Holy Wood”, Güney Amerika kıyılarında yetişen mistik bir ağaçtır. İspanyolca’da “kutsal odun” anlamına gelen Palo Santo, Orta ve Güney Amerika’da yaygın olarak bulunan bir ağaçtır. Soyları narenciye ailesine dayanır ve buhur, mür, ve kopal ile ilgilidir En belirgin özeliği temizleme ve kötü enerji temizlemedir.

Palo Santo, diğer enerji vericiler’den ve temizleme araçlarından çok daha farklıdır. Yakılmadığı halde mistik kokusunu ortama dağıtmaktadır. . Palo Santo genellikle Amazon şamanları tarafından kutsal bitki ruhu törenlerinde kullanılır; yanan çubukların yükselen dumanının talihsizlikleri, olumsuz düşünceleri gidermek ve kötü ruhları kovalamak için ritüel katılımcılarına enerji getirdiğine inanılmaktadır. İlk kullanımı İnka dönemine kadar uzandığı bilinmektedir.

Bir ağacın veya düşen dallarının, ahşabının tıbbi ve mistik özelliklerinin canlanmaya başlaması için 4-10 yıl boyunca doğal olarak ölmesi gerektiği düşünülmektedir. Ayrıca, Palo Santo’nun şimşek çakan dallarının, tıbbi ve mistik özelliklerin en yüksek konsantrasyonuna sahip olduğuna inanılmaktadır. Bu yüzden meditasyon ve yoga ritüellerin’de sıkça kullanılmaktadır. Birçok kesimce’de meditasyon tütsüsü ve yoga tütsüsü olarak bilinmektedir.

Palo Santo, devlet kontrollerinde sürdürülebilir tarım ile üretilmektedir. Üretimi sırasında doğaya ve canlılara zarar verilmez, saygı ve doğa koruma bilinci esas alınmıştır. Sadece doğal yollarla doğada ölmüş parçalar kullanılmaktadır.

 

Share this post

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ürün arayın..

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

1
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by