Palo Santo’nun Faydaları

“Kutsal odun” ya da “azizlerin odunları” anlamına gelen Palo Santo, Güney Amerika’da yetişen tatlı kokulu bir ağaçtır. Narenciye ailesine aittir ve hem buhur hem de mür ile ilgilidir. Yüzyıllar boyunca Güney Amerika’daki İnkalar, Şamanlar, tıp insanları ve yerli topluluklar bu güçlü ağacı; enerji temizliği, şifa ve ruhsal temizlik için kullandılar.

Palo Sato ağaçları sürdürülebilir tarım ile yetiştirilmektedir. Güney Amerika’da bu ağaçlara dokunulması yasaktır. Doğal yollarla ölmüş bir palo santo ağacının hasat edilmesi dahi devletin kontrolü ile yapılmaktadır. Palo santo ağacının doğal sebeplerden ölmediği sürece faydası olmadığı bilinmektedir.

Hem ağacı hem de ürettiği kıymetli esans yağı, şifa için önemli olarak kabul edilir. Yerli kültürler, palo santo ağacının büyülü niteliklere sahip olduğuna ve palo santo yağının, ağacın içindeki köklü bir çare olduğu için onu üreten ağaçtaki eski ruhların bir temsili olduğuna inanır.

PALO SANTO SATIN AL

Manevi Temizlik

Yandığında, ada çayı gibi lekelenen bitkilerden salınan netleştirici duman, ruh halimizi iyileştiren ve insanları, yerleri ve hatta nesneleri negatif enerjiden arındıran pozitif iyonlar yayar. Dünya çapında kullanılan en yaygın kutsal bitkinin palo santo olduğuna inanılıyor. Olumsuzluğu gidermek,  palo santo ile lekelenmek ruhunuzu törenle ya da ritüelle beslemeden önce auranı temizlemektir. Bu nedenle, Amazon’daki şamanların, katılımcıların enerjisini temizlemek ve kötü ruhları engellemek için kutsal bitki tıbbı törenlerinde palo santo yakması bu yüzdendir.

Şifa ve Ağrı kesici

Geleneksel olarak, palo santo, soğuk algınlığı, grip semptomları, stres, astım, baş ağrıları ve iltihaplanma gibi çeşitli durumları gidermek için kullanılır; ağaç ve uçucu yağlarla çay ve tentürler karıştırılarak içilebilir.  Limonen ve α-terpineol gibi terpen olarak da bilinen zengin bir antioksidan ve fitokimyasal kaynağıdır. Konsantre yağ formunda, palo santo serbest radikal hasarına karşı savaşmada ve artrit ağrısını, mide ağrıları ve diğer rahatsızlıkları gidermek için etkilidir. Kübalı bir tıbbi araştırma, uçucu yağdaki bileşenlerin bir çeşit meme kanseri olan MCF-7’nin büyümesini yavaşlattığını buldu.

Gevşeme

Genellikle duygusal ve ruhsal rehberlik için kullanılan palo santo, etkili bir doğal anti-anksiyete ilacıdır. Solunduğunda, vücudun endişe, endişe, uyku bozuklukları ve depresyonla mücadelede gevşeme tepkisini teşvik etmeye yardımcı olduğu doğrudan beyin koku sistemine geçer.

Arıtma ve Detoks

Bitki çayı olarak kullanıldığında, palo santo bağışıklık sistemini desteklemeye yardım eder ve diyet, kirlilik, çevresel stres ve hastalıktan kaynaklanan iltihaplı tepkileri kapatır.

Böcek İlacı

Palo santo yandığında, Ekvator ve Peru’daki insanların bu kutsal odununun kullanmalarının bir nedeni’de palo santo dumanını böcekleri ve sinekleri kovacı bir etkisi bulunmaktadır.

Ev Temizleyici

Palo santo esansiyel yağı, antibakteriyel özelliklere sahiptir ve bu sayede ev temizlik malzemelerinize mükemmel bir katkı sağlar. Bir sprey şişesinde suya birkaç damla yağın eklenmesi veya odunun bütün atıp bekletin. Kokuyu ve antibakteriyel etkileri arttırmak için limon, greyfurt ve biberiye gibi diğer esansiyel yağları da ekleyebilirsiniz. Bu sayede ev temizlik aracı da mükemmel bir yardımcı olacaktır.

Palo Santo, palo santo ağacı, palo santo ağacı tütsüsü, palo santo al, palo santo aliexpress, palo santo amazon, palo santo ankara, palo santo ekşi, palo santo faydaları, palo santo fiyat, palo santo istanbul, palo santo izmir, palo santo kokusu, palo santo kullananlar, palo santo n11, palo santo nasıl kullanılır, palo santo nasıl yakılır?, palo santo ne demek, palo santo nedir?, palo santo prana vibes, palo santo satın al, palo santo satış, palo santo stick, palo santo sticks, palo santo türkiye, palo santo tütsü, palo santo tütsü mamuxa, palo santo tütsü nasıl yakılır, palo santo tütsü nedir, palo santo tütsü satın al, Palo Santo tütsüsü, palo santo yağı

Share this post

Comments (3)

 • Merhaba bu agaci manisa bolgesinde kendi arsama ekmek ve yetistirmek istiyirum tohumunu nerden bulurum acaba ?

  Evren Yardimci
  Cevapla
  • Merhaba, maalesef Türkiye şartlarında yetiştirilmek için uygun değildir. Ayrıca Türkiye’de tohumu ve fidanı bulunmamaktadır.

   admin
   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın.

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

WhatsApp İletişim
WhatsApp İletişim
Merhaba, WhatsApp ile iletişime geçebilirsiniz.